MÜZİK ÖĞRETMENİNDEN ÇALGI KOLEKSİYONU

2/6/2017

Serginin açılışı büyük beğeni topladı

MÜZİK ÖĞRETMENİNDEN ÇALGI KOLEKSİYONU

Müzik Öğretmeni Volkan Yaran'ın "Çalgı Koleksiyonu" adlı sergisinin açılışı Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi'nde gerçekleştirildi.
 
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi ve Karesi Belediyesi'nin katkı sağladığı, Müzik Öğretmeni Volkan Yaran'ın "Çalgı Koleksiyonu" adlı sergisi çok sayıda davetlinin katılımı ile açıldı. 
 
Volkan Yaran açılışta yaptığı konuşmada "Burada Çalgı Koleksiyonu isimli sergimi sizlerle paylaşmaya geldim. Desteklerini sunan bütün kurumlarımıza çok çok teşekkür ederim. Umarım içeride var olan çalgıları birlikte bakarak gezerek farklı kültürleri tanımamız için bir fırsat oluşur diye düşünüyorum. 
 
Sergim yaklaşık 16-17 yıldır ülkemizden ve dünyadan birçok kültüre ait edindiğim çalgılardan oluşmaktadır. Farklı müzik kültürlerini tanıtan bu koleksiyon yaklaşık 50 ülkeye ait telli, yaylı, tuşlu, vurmalı ve üflemeli türdeki çalgılardan oluşmaktadır. Sayısı 300'ü bulan bu çalgılar öğrencilik yıllarımdan günümüze dek farklı kültürlere, müzik yaşantılarına tanıklık etmemle sayısı gitgide artmış ve bir çalgı koleksiyonuna dönüşmüştür" dedi. 

DİĞER HABERLER