BAROK MÜZİĞİNİN DEVLERİ İSTANBUL’DA

12/6/2017

Barok müziği denildiği zaman akıllara gelen iki isim İstanbul’da buluşuyor.

BAROK MÜZİĞİNİN DEVLERİ İSTANBUL’DA

Türkiye’nin barok müzik alanında önde gelen ismi olan Nihan Atalay, barok müzik alanında Grammy Ödüllü Modo  Antiquo orkestrasıyla bir araya geliyor.

Konserde tanınmış eserlerin yanısıra daha az bilinen eserlerde seslendirilecek.

Barok müziğinin dev isimlerini bir araya getiren konser, 7 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de CRR Konser Salonunda gerçekleşecek.

 

Nihan Atalay Kimdir?

Nihan Atalay, öğrenimini Basel Schola Cantorum ve Cenevre Yüksek Müzik Üniversitesi Barok Müzik Bölümleri'nde devlet bursu ile tamamlamıştır. Bunun yanı sıra modern müzik çalışmaları yapan Atalay, Lucerne Festival Orkestrası'nın efsane şefi Pierre Boulez ile birlikte çalışmıştır. Başta Amerika Flüt Derneği olmak üzere Uluslararası yarışmalardan ödül alan Atalay halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesidir.

 

Modo Antiquo Hakkında

Modo Antiquo orkestrası 1987 yılında kurulmuştur. Barok müziğin güçlü altyapısına sahip müzisyenlerden oluşan orkestra, bugüne kadar dünyanın birçok yerinde sahne almış ve 40’tan fazla CD çalışması yapmıştır.

Modo Antiquo, Antonio Vivaldi’nin tüm eserlerini günümüze yeni bir anlayışla taşıyan orkestra olarak bilinmektedir. Barok müzik alanında Grammy Ödüllü İtalyan orkestra Modo Antiquo, kemanda Raffaele Tiseo, Stefano Bruni, Rossella Borsoni, Giorgia Leonida Tosi, viyolada Pasquale Lepore, viyolonselde Bettina Hoffmann, kontrbasta Nicola Domeniconi, klavsende Andrea Coen ile sahnede olacak.

DİĞER HABERLER