11. ULUSLARARASI BARIŞIN ÇOCUKLARI FESTİVALİ

7/31/2017

Fas'ta gerçekleştirilen festival beğeni kazandı

11. ULUSLARARASI BARIŞIN ÇOCUKLARI FESTİVALİ

Fas'ta gerçekleşen "11. Uluslararası Barışın Çocukları" Festivali etkinlikleri çerçevesinde folklor gösterisi düzenleyen Türk çocuklar izleyenlerin beğenisini kazandı.

Başkent Rabat'taki 5. Muhammed Tiyatrosu'nda düzenlenen etkinliklerde Karadeniz bölgesine ait klasik kıyafetlerle folklor gösterisi sunan Türk çocukları salonda bulunan izleyiciler hayranlıkla izledi.

Etkinliğe katılan diğer çocuklar da ülkelerine ait kültür ve sanat gösterisi sundu.

Rabat Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Ensar Fırat, yaptığı açıklamada, insanlığın şimdi en çok ihtiyaç duyduğu şeyin barış ve huzur olduğunu söyledi.

Çocukların barışın simgesi olduklarını ifade eden Fırat, çocuklar tarafından sunulan gösteri ve etkinliklerin barış mesajı taşıdığını kaydetti.

Fırat açıklamasında ayrıca, toplumların geleceği olan çocuklar arasında barış ve huzur kültürünün yayılmasının zorunlu olduğunu dile getirdi.

Fas'ın Sale şehrinde pazartesi günü başlayan festivale, aralarında Türkiye, Mısır, Filistin, Fas, Çin, Gabon, Gine, Nijerya, Fildişi Sahili, Mali, Senegal ve Tacikistan'ın da olduğu dünyanın çeşitli yerlerinden 700 çocuk katılıyor.

Bouregreg sivil toplum kuruluşunun dil ve etnik farklılıkların kaynaşması, bir arada yaşama, hoşgörü, diyalog ve barışın tesis edilmesi hedefiyle düzenlediği festival, 31 Temmuz'da sonlanacak

DİĞER HABERLER