TRT Müzik

Vakt-i Vefa Konseri Printable Büyük Küçük

09.01.2017 10:32
Sarıkamış Şehitleri Anıldı
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, şehitler anısına Vakt-i Vefa Gecesi düzenledi. Melihat Gülses ve Halil Necipoğlu gibi iki ünlü sanatçının katıldığı geceyi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de eşi İkbal Çelik ile birlikte izledi.
 
Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Vakt-i Vefa Gecesi, Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Geceye, ünlü sanatçılar Melihat Gülses ile Halil Necipoğlu katıldı. Sanatçıların birlikte söyledikleri türkü ve ilahiler, Sarıkamış Destanını yazanlar ve vatan uğruna can veren şehitlere adandı. 
 
Melihat Gülses ve Halil Necipoğlu gecede yaptıkları konuşmalarda, Kayseri’de bulunmaktan ve böylesine anlamlı bir geceye katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Halil Necipoğlu Kayseri ile ilgili "Mübarek Şehir" ifadelerini kullandı. 
 
Konser sonrası sanatçılara çiçek veren Başkan Çelik, Sarıkamış Destanı’nın 102. yılında böyle programların bir vefa borcu olduğunu belirterek bu vefanın müziğin evrensel dili ile ancak bu kadar güzel anlatılabileceğini kaydetti. Başkan Çelik, unutulmaz bir gece yaşattıkları için her iki sanatçıya da teşekkür etti.